Videonávody tejpování

 

Tejpování zápěstí

Tejpování zápěstí

V tomto videonávodu vám ukážeme tejpování zápěstí pro jeho stabilizaci, vhodné například po poranění zápěstního kloubu nebo při hypermobilitě. Zápěstí budeme stabilizovat pomocí funkční korekce, provedeme inhibici k uvolnění svalů předloktí a doplníme o mechanickou korekci pro stabilizaci samotného zápěstí.


Tejpování ramene

Tejpování ramene

Tejpování ramene je vhodné při poúrazových stavech, přetížení ramene nebo při nespecifické bolesti v ramenním kloubu. Deltový sval budeme inhibovat k jeho uvolnění a snížení jeho napětí. Pásku tedy lepíme na protažený ramenní sval, ovšem bez natažení. Druhá tejpovací páska doplňuje aplikaci mechanickou korekcí sloužící k centraci ramenního kloubu.


Tejpování kotníku

Tejpování kotníku

V tomto videonávodu vám ukážeme, jak provádět tejpování při nestabilitě vnějšího kotníku způsobené výronem. Tato technika dodá kotníku zpevnění a jistotu. Tejpovací pásku v tomto případě lepíme v aktivní zóně s napětím 75-100% a kotvy tejpu bez natažení. Při aplikaci pásky na chodidla můžete pro zlepšení lepivosti použít lepidlo na tejpy ve spreji.


Tejpování kolene

Tejpování kolene

Tejpování kolene patří mezi nejčastěji využívané techniky tejpování. Tejpovací páska se lepí bez napětí v co možná největším ohnutí kolene. Tato aplikace tejpování pomáhá odstranit otok snížit bolestivost a urychlit hojení kolene.


Tejpování zad

Tejpování zad

Tejpování zad v bederní oblasti je jednou z nejjednodušších, ale zároveň nejúčinnějších metod tejpování. Tejpovací pásku lepíme bez napětí na protažená záda. Tejpovací páska po nalepení oblast odlehčuje a pomáhá uvolnit zatuhlé nebo namožené svaly.


Tejpování kolenního vazu

Tejpování kolenního vazu

Tejpování kolenního vazu dodává jistotu poraněným nebo oslabeným kolenům. Při této aplikaci se tejpovací páska lepí v oblasti vazu s plným napětím, při mírném pokrčení kolene.


Tejpování trapézu

Tejpování trapézu

 


Tejpování zadního stehenního svalu

Tejpování zadního stehenního svalu

...


Tejpování kolene a předního stehenního svalu

Tejpování kolene a předního stehenního svalu

...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.